فریلنسرها

فریلنسری چیست؟ روش پیدا کردن و استخدام فریلنسر برای پروژه

  1. Home
  2. سئو آنلاین
  3. جزئیات نویسنده
فریلنسری چیست؟؟؟

آیا به فکر استخدام فریلنسر برای پروژه‌های خود افتاده‌اید؟ چقدر از این شیوه کار یا نحوه استخدام و همکاری با یک فریلنسر آگاه هستید؟ آیا می‌دانید که دوره نشستن در دفاتر اداری و سپری کردن ساعات‌های بیهوده به پایان رسیده است؟

اگر تا به حال حتی به یکی از این موارد فکر کرده‌اید، این مقاله دقیقا راهنمای شما خواهد بود. بر اساس مطالعات تا سال ۲۰۲۰ بیش از نیمی از مردم جهان محل کار اداری خود را ترک کرده و ترجیح می‌دهند از خانه و به صورت فریلنسری کار کنند. امروزه نیمی از جمعیت شاغل در ایالات متحده امریکا از طریق فریلنسری کار محبوب خود را انجام می‌دهند. در ایران این سبک از کار کردن به تازگی رواج پیدا کرده اما به سرعت توانسته تبدیل به شیوه‌ای دوست داشتنی و محبوب برای انجام کار شود.

فریلنسری سبکی دوست داشتنی از کار کردن است که فارغ از زمان و مکان می‌ توانید از استعدادی که دوستش دارید کسب درآمد کنید. هر چه بیشتر در شاخه مد نظر خود مهارت کسب کنید، موفقیت شما دو چندان خواهد شد.

تصور کنید در خانه‌ای که دوستش دارید، در سفر، در یک کافه یا حتی در قطار تنها به کمک یک لب تاب، تلفن همراه هوشمند و اینترنت پر سرعت می‌توانید شغل رویایی خود را داشته باشید. فریلنسری سبکی دوست داشتنی از کار کردن است که فارغ از زمان و مکان می‌توانید از استعدادی که دوستش دارید کسب درآمد کنید. هر چه بیشتر در شاخه مد نظر خود مهارت کسب کنید، موفقیت شما دو چندان خواهد شد.

برای مثال من یک نویسنده و مترجم هستم، حال اگر در کنار این‌ها بتوانم موشن گرافیک، کار با فتوشاب، طراحی سایت، سئو و وردپرس را یاد بگیرم می‌توانم فرصت‌های شغلی بسیار بیشتری برای خود بسازم.

درست است که یک سوی قضیه بسیار شیرین و دلچسب به نظر می‌رسد اما از طرف دیگر شما برای داشتن درآمد باید استخدام شوید پس نیاز به کارفرما دارید.

بهتر است ابتدا کمی با فریلنسرها صحبت کنیم و بعد به سراغ کارفرمایان برویم.

به عنوان کسی که خودم هم فریلنسر هستم، باید بگویم که اولین قدم پیدا کردن چیزی است که دوستش داری، مثلا من عاشق نوشتن و صدای تق تق تایپ روی کیبورد لب تابم هستم. خیلی ساده هست. من عاشق گفتن حرف‌هایم به دیگرانم چون مهارت زیادی در صحبت کردن با دیگران ندارم و اغلب اوقات دچار لکنت زبان می‌شومف به همین دلیل من عاشق نوشتن هستم. بعد از مرحله‌ اول که پیدا کردن علاقه و مهارت است، مرحله دوم دیده شدن است، شما باید به چشم بیاید و یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای دیده و استخدام شدن، وب سایت پارس فریلنسر است، همانطوری که من برای این وب سایت کار تولید محتوا انجام می‌دهم.

توصیه من به شما این است که به یک کارفرما قناعت نکنید بلکه تا جایی که می‌توانید و از عهده‌اش بر میاید کار بگیرید، البته نه تا جایی که از پس هیچ کدام بر نیامده و حتی همان یک کار را هم از دست بدهید. مرحله اخر و مهمترین مسئله این که دفترچه برنامه ریزی داشته باشید، اصول فریلنسر موفق بودن را  بدانید چه ابزاری نیاز دارید. برنامه ریزی، برنامه ریزی و خوش قولی در تحویل به موقع کارها باعث می‌شود که کارفرمایان تمایل بیشتری برای کار با شما داشته باشند. فریلنسری اصلا خوردن و خوابیدن و تفریح دائمی نیست. بلکه باید یاد بگیرید که خودتان یک اداره همه کاره شوید.حتما ساعات مشخصی از روز کار کنید و روزانه درآمد داشته باشید.

یک توصیه خوب از من به شما این که، یک حساب پس انداز جداگانه باز کنید و بخشی از درآمد خود را در آن سپرده گذاری کنید. فریلنسری کار دائمی نیست و درآمد هر ماه شما با دیگری متفاوت است پس برای روز مبادا آماده باشید.

.* استخدام فریلنسر برای پروژه‌های PLC

اگر قصد راه اندازی، اصلاح یا طراحی خط تولید کار خود را دارید ابتدا باید روی کاغذ نقشه ذهنی خود را پیاده کنید. برای طراحی قسمت‌های مختلف یک پروژه شما نیاز به افراد مختلف دارید. از جمله مهارت‌هایی که این افراد باید داشته باشند می‌توان به تسلط به یکی از نرم افزار‌های PLC است.اگر به دنبال توسعه دهنده کار هستید این فرد باید دانشی در این زمینه داشته باشد. اهداف خود را مشخص کرده و بدانید دقیقا به چه کسی نیاز دارید. زمانی که توانستید آگهی شغلی مورد نظر خود را بنویسید با فریلنسرهایی که با شما وارد مذاکره شده‌اند صحبت کنید. از سوال کردن و واضح و شفاف صحبت کردن نترسید و در مقابل به تک تک سوالات آن‌ها جواب دهید. شمایل پروژه ای که روی کاغذ کشیده‌اید به او نشان دهید و اجازه دهید ببیند چه انتظاری دارید. می‌توانید نمونه کارهای بیشتری از او خواسته اید

  • اشتراک گذاری:

مدیر سایت

نویسنده از: 2020-02-20

دیدگاه خود را بنویسید