فریلنسرها

Start Your Learning Project Now

  1. Home
  2. برنامه نویسی وب
  3. جزئیات نویسنده
چه پروژه ای بیشتر پیشنهاد جذب میکند

امروزه بیشتر کسب و کارها تحت تاثیر فناوری و اینترنت از شکل سنتی خود خارج شده و سبک جدیدی را به خود گرفته‌اند. اصطلاحاتی از قبیل فریلنسینگ ، دورکاری ، برون سپاری پروژه‌ و … که این روزها بیشتر شنیده می‌شود همگی حکایت از روش جدید استخدام ، انجام کار و کاریابی دارند ، که باعث شده تا دو عامل محدودیت مکانی و زمانی در انجام پروژه‌ها برداشته شود.

به بیان ساده‌تر فریلنسینگ را می‌توان اینگونه توضیح داد؛ افراد ، سازمان‌ها و شرکت‌ها برای انجام پروژه هایشان می‌توانند فرد یا گروهی از متخصصین را به صورت دورکاری استخدام کنند و در زمان و بودجه خود صرفه جویی کنند. فریلنسینگ در بستر وب صورت می‌گیرد بنابراین هر کاری را که بشود از طریق اینترنت و از راه دور انجام داد در دسته مشاغل دورکاری قرار می‌گیرد.

PLCmen بستری برای کارفرمایان (مشتریان) فراهم کرده است تا از طریق آن و با کمک فریلنسرها و پیمانکاران بتوانند پروژه‌ها و کارهای خود را به آسانی و حتی از راه دور انجام دهند.

دورکاری چیست؟

دورکاری یا Teleworking در زبان ساده یعنی کارکردن از “راه دور”. دور کاری به معنای انجام شغل خاصی نیست و بیشتر نوعی از فعالیت‌ها را به صورت پروژه‌ای شامل می‌شود. یعنی شما بر حسب توانایی‌های خود پروژه‌ای را از شرکتی دریافت می‌کنید و آن را در خانه‌ یا محل دلخواه خود انجام می‌دهید. رئیس شما هم روند انجام کارتان را از طریق شبکه‌های ارتباطی مجازی پیگیری می‌کند. در آخر نیز بر حسب فعالیتی که انجام می‌دهید کارمزد و حقوق دورکاری را دریافت می‌نمایید.

تاریخچه دورکاری

دورکاری به معنای عام از دهه‌ی ۹۰ میلادی آغاز شد. در واقع از زمانی‌که ریزکامیپوتر‌ها و مودم‌ها در دسترس همه‌ی مردم قرار گرفتند، انجام پروژ‌‌ه‌های دورکاری نیز شروع شد. شخصی به نام جک.ام. نیلز پدر دورکاری نامیده می‌شود؛ کسی که با تلاش‌های فراوان اقدام به گسترش دورکاری کرد.

پس از آن نیز با گسترش هرچه بیشتر فناوری، دورکاری نیز طرفداران بیشتر و بیشتری پیدا کرد. طبق تحقیقات در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۵۶ درصد شرکت‌های جهان از استخدام دورکارh برای پیشبرد اهداف خود استفاده کرده‌ند‌‌.

انواع دورکاری

دورکاری در کشور‌های مختلف بسته به فرهنگ و اقتصاد آنها انواع مختلفی دارد. اما به‌طور کلی هر فریلنسری در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرد. این دسته‌بندی بر اساس زمان و مکان انجام فعالیت دورکاری صورت گرفته است:

دورکاری تمام وقت خانگی

محل کار این دورکاران همان محل زندگی آن‌هاست. برای ارتباط با مسئول پروژه‌های خود از ایمیل، تلفن و یا شبکه‌های مجازی از جمله تلگرام، استفاده می‌کنند.

دورکاران سیار

این نوع از فریلسنر‌ها مکان ثابتی ندارند و بسته به نیار خود در مکان‌های مختلف از جمله کتاب‌خانه‌ها یا شرکت‌های مختلف کار می‌کنند. کسانی که بیش از 10 ساعت در بیرون از منزل کار می‌کنند در این دسته جای می‌گیرند. دورکاران سیار باید حتماً از کامپیوتر‌های سیار و قابل حمل استفاده کنند تا بازده بیشتری داشته باشند.

دورکاران پاره وقت

فریلنسر‌های پاره‌ وقت، هم در خانه کار می‌کنند و هم به صورت سیار در مراکز از راه دور مشغول به کار هستند.

اگر می‌خواهید دورکار شوید…

اگر اکنون تصمیم گرفته‌اید به صورت دورکاری فعالیت کنید، توصیه می‌کنیم این قسمت از نوشتار را از دست ندهید. با مزایا، معایب و چالش‌های فریلنسر بودن آشنا شوید و سپس تصمیم خود را نهایی کنید! پس با ما همراه باشید…

تگ ها : پروژه
  • اشتراک گذاری:

مدیر سایت

نویسنده از: 2020-02-20

دیدگاه خود را بنویسید